چرا موشن گرافیک

چرا موشن گرافیک
هر ساله روند جدیدی وجود دارد که غول‌های صنعت و تجارت و دیجیتال مارکتینگ و تبلیغاتی از آن به عنوان آینده بازاریابی اعلام می کنند. در سال ۲۰۱۴ موشن گرافیک قهرمان شد، ولی بر خلاف اکثر روندهای زودگذر، گرافیک‌های حرکتی هنوز هم خیلی رواج دارند. در ادامه به صورت کامل به شما توضیح خواهیم داد چرا باید از موشن گرافیک استفاده کنیم آیا موشن گرافیک می تواند در فروش بیشتر ما تاثیر بگذارد در درجه اول به دلیل حرکت گرافیکی، پاسخ دوره بازاریابی ویدیویی به اینفوگرافیک است؛یک روش در دسترس و سرگرم کننده برای انتشار اطلاعات پیچیده اینفوگرافیک به شما امکان می‌دهد تا اطلاعات مصرف کننده را به گونه‌ای جذاب نمایش دهید که متن، خودبه تنهایی از عهده آن برنمی‌آید. گفته می‌شود که تولید محتوا ، پادشاه است. اما اکنون در عصری که ویدئو، تاج پادشاهی محتوا را کنار زده است، موشن گرافیک ابزاری قدرت‌مند در حوزه تولید محتوای ویدئویی است.در سراسر رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی که برای تبلیغات و بازاریابی محصول یا خدمات‌شان به معرفی خلاقانه و جذاب نیاز داشته باشند، از موشن گرافیک استفاده می‌شود.
ظهور بازاریابی ویدیویی
تا سال ۲۰۲۰، سیسکو پیش بینی کرده است که ۸۰٪کل ترافیک اینترنت، ویدیو خواهد بود. بنابراین بازار بالقوه برای تولید محتوای ویدیویی، با در نظر گرفتن میزان تأثیرگذاری رسانه بسیار زیاد است. کاربران وب به طور متوسط ۱۹ ساعت در ماه به تماشای فیلم می‌نشینند، ۶۰٪ ازخریداران هنگام تصمیم گیری برای خرید فیلم‌های تبلیغاتی تماشا می‌کنند، در حالی که ۱۷۴٪خریداران بعد از تماشای یک ویدیو واقعاً خرید می‌کنند.با استفاده از گالوانیزه سازی صنعت بازاریابی محتوا در طی دو سال گذشته، هر مشاغلی با حرکت دادن تصاویر و متن، می‌تواند جای پای خود را در بازار محکم کند.
دلیل استفاده از موشن گرافیک
در این بخش ۵ دلیل مهم برای استفاده از موشن گرافیک در بازاریابی را مطرح خواهیم کرد. با ما همراه باشید.
داشتن هویت یکپارچه
آگاهی و ارتباط از عضلات قدرت‌مند یک فروش موفق است. اگر مشتری از مارکی نشنیده است، چگونه می‌تواند از آن خرید کند؟ موشن گرافیک به شما کمک می‌کند اولا یک هویت منحصر به فرد و منسجم برای برند خود ایجاد کنید. دوما آنرا از طریق کپی، موسیقی، شکل، رنگ، طراحی و حرکت دوباره توسعه داده و تکرار کنید.
ایجاد هیجان در کاربر
مطالعات نشان داده است که اگر مخاطبی از تبلیغات ویدیویی لذت ببرد، ۱۳۹٪ارتباط تجاری افزایش می‌یابد و ۹۷٪قصدخرید پیدا می‌کند.موشن گرافیک به شرکتها و مشاغل اجازه می‌دهد تا محتوای استاتیک را بگیرند و آن را به چیزی جذاب و تعاملی تبدیل کنند که با توجه به محدوده وسیع کالا و تبلیغات و حوصله و صبر کم مصرف کنندگان، این امر به ویژه مهم است.
ایجاد چالش بین مشتریان
۶۵٪بینندگان، بیش از ¾یک فیلم را تماشا می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد که مخاطبان ۱۰ برابر بیشتر از متن با محتوای ویدئویی به اشتراک گذاشته شده، درگیر می‌شوند و این امر به یک وسیله ایده آل برای افزایش آگاهی و تعامل تبدیل شده است. موشن گرافیک هم از این قاعده مستثنی نیست.
به اشتراک گذاشتن
امروزه، مصرف محتوا در درجه اول به تلفن همراه تغییریافته است. در حقیقت، بیش از ۵۰٪ازمصرف کنندگان فیلم‌ها را بر روی تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌های خود مشاهده می‌کنند. این روند، همراه با این واقعیت که موشن گرافیک را می‌توان توسط هر وسیله‌ای پخش کرد (برخلاف فیلم‌های فلش که با آیفون و آی پد ناسازگار است)، به این معنی است که یک رسانه ایده آل برای به حداکثر رساندن بازدید از مطالب سازگار با کاربر است. با ۱۰۰ میلیون ساعت فیلم در روز در فیس بوک و ۱۰ میلیارد بازدید ویدیویی روزانه در اسنپ چت، شبکه‌های اجتماعی فرصت‌های زیادی برای مشاهده و اشتراک محتوای قارچی ارائه می‌دهند.
برگشت سریع سرمایه
یکی از مهمترین چیزهایی که محتوا ارائه می‌دهد، ارزشی است که از طریق رابطه با مصرف کننده ایجاد می‌کند. موشن گرافیک باید سرگرم کننده و در عین حال قابل استفاده برای اکثریت باشد. مهمتر از همه، معتبر باشد. برای اعتمادسازی مصرف کنندگان، مشاغل و شرکت‌ها باید محتوای واقعی را ایجاد کنند که واقعیتها را ارائه می‌کند نه فرض و داده‌های مربوط به عقاید شخصی را. در موشن گرافیک می‌توان از داده‌های آماری و ریاضی برای درستی و صحت یک گفته استفاده کرد. موشن گرافیک ، هم‌چنین به شرکت‌ها امکان می‌دهد داده‌های پیچیده خود را متراکم کرده و آن را در روایت‌ها و بینش‌هایی با تصویر بزرگتر قرار دهند که مصرف کنندگان بتوانند در رابطه با زندگی خود بهتر با آنها ارتباط برقرار کرده و درک کنند.

جمع بندی

موشن گرافیک فقط یک تمرین ساخت برند نیست. بار و بارها ثابت شده است که می‌توانید با طرح و خلق سناریوهای کوتاه ویدیویی، خود را به مصرف کنندگان بشناسانید و با جاسازی موشن گرافیک در وب سایت خود، نتایج صفحه اول گوگل را تا ۵۳ برابر افزایش دهید. بنابراین خط آخر این است که: موشن گرافیک یک سرمایه گذاری اندک برای مشاهده بازده بزرگ است.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *